
Depilacja laserowa ciała to obecnie najskuteczniejsza metoda usuwania zbędnego owłosienia. Depilacja laserowa bikini, a także depilacja laserowa nóg zwiększa codzienny komfort kobiet z uciążliwym owłosieniem, które w tych miejscach stanowi bardzo częstą przyczynę problemów skórnych.
Depilacja laserowa a alkohol
Depilacja laserowa ciała staje się coraz bardziej znaną i lubianą formą usuwania włosów. Korzysta z niej coraz większa liczba osób, kobiet oraz mężczyzn. Warto jednak wiedzieć, że przystępując do depilacji laserowej ciała należy się specjalnie przygotować oraz wykluczyć przeciwwskazania. Jednym z nich jest zakaz spożywania alkoholu. Organizm musi być wolny od toksyn, które mogą negatywnie wpływać na zabieg i zaburzać działanie lasera.
Czy można spożywać alkohol przed depilacją laserową?
Przed przystąpieniem do zabiegu depilacji laserowej ciała nie zaleca się spożywania alkoholu. Czynność tę należy przełożyć nawet o 24 godziny przed wizytą w salonie. W celu większego bezpieczeństwa można również wydłużyć ten czas.
Co jeszcze zaleca się wykonać przed zabiegiem depilacji laserowej ciała?
Decydując się na wykonanie trwałego usuwania owłosienia zaleca się, aby unikać:
- opalania skóry – na miesiąc przed planowaną wizytą w salonie;
- depilacji woskiem, depilatorem oraz pęsetą;
- stosowania kosmetyków na bazie alkoholu;
- korzystania z preparatów zawierających retinol;
- inwazyjnych peelingów skóry w miejscu wykonania zabiegu.
Czy po depilacji laserowej można spożywać alkohol?
Spożywanie alkoholu po depilacji laserowej we Wrocławiu również jest zabronione. Zaleca się, aby na czas 24 godzin po wizycie w gabinecie nie korzystać z napojów alkoholowych. Stanowią one źródło toksycznych związków dla organizmu, co może przyczyniać się do niekorzystnego oddziaływania lasera na ciało. Warto podkreślić, że alkohol znajduje się również w znacznej ilości kosmetykach. Oznacza to, że zaleca się unikanie tego rodzaju produktów, a w przypadku niepewności ich etykiety należy skonsultować je z kosmetologiem.
Aby depilacja laserowa mogła przebiec w sposób bezpieczny, przed przystąpieniem do tego rodzaju zabiegu należy wykluczyć również inne przeciwwskazania. Należy do nich:
- mocno opalona skóra;
- stosowanie leków fotouczulających (zioła, retinoidy, antybiotyki);
- ciąża;
- nowotwory;
- choroby bakteryjne, wirusowe i grzybicze skóry;
- samoopalacz, bronzery;
- włosy siwe;
- zaburzenia krzepliwości krwi;
- epilepsja (padaczka);
- metalowe implanty w organizmie;
- karmienie piersią;
- choroby autoimmunologiczne;
- zaburzenia hormonalne;
- tatuaż (w miejscu zabiegu);
- makijaż permanentny, botoks, kwas hialuronowy (w miejscu zabiegu);
- mocne peelingi skóry;
- bliznowce;
- cukrzyca;
- żylaki (zaawansowane stadium).
Podsumowanie
Spożywanie alkoholu zarówno przed depilacją laserową jak i po stanowi przeciwwskazanie do przeprowadzenia tego rodzaju zabiegu. Ponadto w trakcie wykonywania depilacji laserowej ciała warto unikać również kosmetyków zawierających związki alkoholowe. W przypadku wykonywania depilacji laserowej ciała po raz pierwszy warto wybierać sprawdzone i renomowane salony, tak aby cała wizyta przebiegła jak należy wraz z wykluczeniem przeciwwskazań oraz profesjonalnie przeprowadzonym zabiegiem. Specjaliści w dziedzinie laseroterapii odpowiednio przeszkoleni dają gwarancję dobrze wykonanych usług kosmetycznych.